poniedziałek, 16 czerwiec 2014 23:44

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW MUNDURIADY

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Puchary i okolicznościowe medale trafiły do rąk uczestników Munduriady - imprezy zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Zawody były jedną z atrakcji obchodzonych w weekend „Dni Jasła”. W turnieju rywalizowało sześć drużyn, w których skład weszli uczniowie z klas o profilu mundurowym szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu jasielskiego.

W minioną sobotę, w ramach zorganizowanych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle „Dni Jasła”, już po raz IX odbyła się Munduriada. Jest to impreza organizowana przez jasielski region międzynarodowego stowarzyszenia policyjnego IPA. Jej celem jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach mundurowych oraz integrowanie funkcjonariuszy ze społecznością lokalną.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz uczniowie z klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół w Trzcinicy, Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie i Kołaczycach.

Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w pięciu sprawnościowych konkurencjach: biegu żółwia - wyścigu w policyjnym stroju zakładanym m.in. do zabezpieczania imprez masowych, trafianiu do celu ze strażackiej hydronetki, biegu po wyznaczonej trasie w alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości, jeździe na rowerze skręcającym odwrotnie oraz w przepychaniu radiowozu na czas.

Komisja sędziowska w składzie Edward Gogosz i Daniel Aleksander oceniała poszczególne konkurencje, a zawodnicy zdobywali punkty w klasyfikacji zespołowej. Publiczność obserwowała zmagania i żywo dopingowała swoich faworytów.

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono najlepsze drużyny. Walka o najwyższe podium była bardzo zacięta. Ostatecznie zwycięstwo przypadło zawodnikom z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Straży Pożarnej, a trzecie reprezentanci Policji.

Puchary i okolicznościowe medale uczestnikom Munduriady wręczyli m.in. insp. Andrzej Wędrychowicz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, Bogusław Łach Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło oraz Leszek Znamirowski Zastępca Burmistrza Miasta Jasła.

IPA (International Police Association) - Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji jest największym stowarzyszeniem na świecie. Liczy ponad 400 tysięcy członków z różnych służb policyjnych, zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. Jego mottem wyrażonym w języku esperanto jest „Servo Per Amikeco” tzn. służyć poprzez przyjaźń. Stowarzyszenie dąży do pogłębiania wiedzy kulturalnej i doświadczenia swoich członków, a w ramach swoich możliwości niesienia pomocy w zakresie socjalnym i chce wspólnie z innymi dążyć do podtrzymywania pokojowego współistnienia na świecie. Region IPA Jasło został powołany w czerwcu 2005 r.

KPP Jasło

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.