WYSOKIE ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W spotkaniu inaugurującym sezon 2016/2017 pokonaliśmy na wyjeździe Nowy Dwór Makowiska 1:6!

Po pierwszym kwadransie gry nie mieliśmy zbyt wiele powodów do zadowolenia. Przeciwnicy zdążyli przeprowadzić dwie dobre akcje, w wyniku których poważnie zagrozili bramce Juszczyka. Po wejściu na boisko Marcina Więcka, nasza gra zaczęła wyglądać inaczej. Marcin wziął sprawy w swoje ręce - przedarł się z piłką przez linię obrony i oddał strzał, który dał nam prowadzenie.

W 38 minucie piłkę wzdłuż szesnastki dostał Hajnosz, który ładnym strzałem podwyższył wynik. W drugiej połowie niemal całkowicie przejęliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania. Już w 53' po zagraniu Pawła Kuliga w pole karne, drugą bramkę po strzale głową zdobył Krzysztof Hajnosz. Niecałe dwie minuty później długo wyczekiwanego gola zdobył także Przemek Ciemniewski.

W 62 minucie wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył Borys Gorczyca. Chwilę nieuwagi naszych obrońców wykorzystał zawodnik gospodarzy, który będąc w pozycji sam na sam z bramkarzem, zdobył kontaktową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do SPARTY - 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry pięknym strzałem z dystansu popisał się Dawid Dereń, który umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką.

Choć pierwsze minuty nie zapowiadały takiego przebiegu spotkania, możemy być zadowoleni z wyniku. Widać, że jesteśmy przygotowani pod względem kondycyjnym i nie boimy się podejmować ważnych i szybkich decyzji, czego wynikiem jest sześć trafień na naszym koncie. Po pierwszej kolejce zajęliśmy fotel lidera IV grupy klasy C i mamy nadzieję, że taka sytuacja utrzyma się do końca.

Nowy Dwór Makowiska 1:6 SPARTA Osobnica

27' Więcek, 38' Hajnosz, 53' Hajnosz, 55' Ciemniewski, 62' Gorczyca, 85' Dereń

SPARTA: Juszczyk - D. Dybaś, Lazar, P. Kulig, Krąg, Niemiec, Gorczyca (82' Dereń), Ciemniewski (85' P. Budziak), Hajnosz, J. Kosiek, Wickowski (20' Więcek (80' Baradziej))