PIERWSZE WIOSENNE PUNKTY

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W meczu XIV kolejki zmierzyliśmy się z drużyną LKS'u Brzezówka, która przed tą kolejką w tabeli ligowej znajdowała się bezpośrednio pod nami. Deszcz, wiatr i temperatura oscylująca w granicach 5 stopni nie sprzyjały grze w piłkę.

Rywale postawili na grę długimi, prostopadłymi podaniami. Próby gry piłką w naszym wykonaniu początkowo nie przynosiły pożądanych efektów m. in. ze względu na wymiary boiska, które nie pozwalało na swobodną wymianę podań.

Początkowo, przewagę mieli zdecydowanie gospodarze, którzy w ciągu pierwszego kwadransa zdołali kilkukrotnie zagrozić naszej bramce. W końcu jedną z takich sytuacji w 18 minucie wykorzystał zawodnik Brzezówki - nasi obrońcy pozwolili rywalowi na oddanie strzału w okienko z okolicy 16 metra i zasłużenie przegrywaliśmy. Utrata bramki była dla nas sygnałem ostrzegawczym, po którym nasza gra zaczęła wyglądać lepiej, chociaż w dalszym ciągu pozwoliliśmy przeciwnikom na kilka strzałów na bramkę Kamila Dybasia. Kontaktowego gola dla naszej drużyny strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Piotr Lazar.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy na boisku pojawił się Dawid Sanicki, który powrócił do gry po kontuzji, której doznał w ligowym spotkaniu z Tajfunem Łubno. Jego pierwszy kontakt z piłką okazał się być strzałem, który dał nam prowadzenie w tym spotkaniu. Po mocnym uderzeniu Niemca zza linii pola karnego, bramkarz gospodarzy sparował piłkę wprost pod nogi Sanickiego, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 62 minucie swoją szansę miał także Damian Duda, który będąc w doskonałej sytuacji strzeleckiej nie trafił w bramkę. Zaledwie trzy minuty później, podobnie jak wcześniej, Niemiec oddał strzał, którego Lepucki nie zdołał opanować a Sanicki znowu znalazł się w odpowiednim miejscu, ustalając wynik spotkania.

Mecz z Brzezówką mimo, że zakończony zwycięstwem, był bardzo ciężki i kosztował nas wiele wysiłku. Przed nami bardzo ważne spotkanie, kolejny raz zmierzymy się z liderem tabeli, którym po tej kolejce została drużyna Zorzy 03 Łubienko. Będzie to jedno z kluczowych dla nas spotkań, które da odpowiedź, czy będziemy się jeszcze liczyć w walce o awans. Zapraszamy na stadion w Osobnicy w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00!

LKS Brzezówka 1:3 SPARTA Osobnica

18' Roman,              36' Lazar, 53' Sanicki, 62' Sanicki

SPARTA: K. Dybaś - D. Dybaś (73' Juszczyk), P. Kulig, Więcek, Paluch, Lazar, Niemiec (87' Hajnosz), P. Budziak, J. Kosiek (82' Golonka), Duda (65' Ciemniewski), M. Kulig (51' Sanicki)

BRZEZÓWKA: Lepucki - Bachniak, Cieślak, Ćwiąkała, Gałuszka, Lenkiewicz, Roman (85' Polak), Ruszel, Wałęga, Woźniak, Zając (65' Wójcik)