FESTIWAL STRZELECKI Z KREMPNĄ

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spotkanie z ostatnim w tabeli Wrzosem Krempna potoczyło się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Szybko zdobyliśmy trzy bramki i przez cały mecz kontrolowaliśmy jego przebieg.

Kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem nad stadionem pojawiły się chmury, które przyniosły opady deszczu. Mokre boisko przyczyniło się do zdobycia pierwszej bramki, w której bramkarz poślizgnął się i nie był w stanie sięgnąć piłki uderzonej po ziemi przez Niemca z okolicy szesnastego metra. W 11 minucie Ciemniewski będąc w dobrej pozycji strzeleckiej postanowił przerzucić piłkę nad obrońcą gości wprost pod nogi Dudy. Ten nie zawahał się i zdobył swojego pierwszego gola w barwach SPARTY. Dwie minuty później po ładnej indywidualnej akcji Budziaka i dośrodkowaniu w pole karne, wynik podwyższył Hajnosz. Dwie bardzo dobre sytuacje miał Ciemniewski, który niestety zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i defensorzy Wrzosu zdołali zniweczyć jego zamiary. 22 minuta to druga bramka Hajnosza po prostopadłym podaniu Dudy. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż 20 minut - nasi zawodnicy za bardzo się rozluźnili i w niektórych sytuacjach chcieli niemalże wejść z piłką do bramki. Zmienił to dopiero Marcin Więcek, który po strzale z dystansu nie krył zdziwienia z tego, że futbolówka wylądowała w siatce.

Od początku drugiej połowy na bramce stanął Łukasz Juszczyk, który razem z Kamilem Dybasiem zastępowali nieobecnego Roberta Lupę. Po ładnym dośrodkowaniu Kośka w 57 minucie, strzałem głową podwyższył Lazar. W 65 minucie po długim podaniu od Niemca w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Kulig, który ze spokojem przerzucił piłkę nad bramkarzem i mieliśmy już 0:7! Niestety, kilka minut później błąd popełnił Paweł Kulig, który podał do Więcka w sytuacji, gdy ten był pilnowany przez dwóch zawodników gości. Rywale bez wahania odebrali futbolówkę Marcinowi i mocnym strzałem umieścili ją w siatce. W 70 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach SPARTY zdobył także Damian Ignarski, który skierował futbolówkę do bramki po dośrodkowaniu Marcina Kuliga. Jedno z podań Marcina wykorzystał także Piotr Budziak. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, swoją indywidualną akcję miał Sanicki, który minął trzech obrońców Krempnej i choć był w wyśmienitej sytuacji - wybrał bezpieczniejszy wariant i podał do niepilnowanego Lazara, który ustalił wynik meczu. Możliwość zdobycia 11. bramki mieliśmy w 90 minucie, lecz Marcin Kulig nie zdecydował się na podanie do niepilnowanego Dawida Dybasia i bramkarz przechwycił piłkę.

W naszych spotkaniach przeciwko drużynie z Krempnej nigdy nie udało nam się strzelić tak wielu bramek. Nie sposób także przypomnieć sobie kiedy nasza drużyna wygrała tak wysoko, co dodatkowo motywuje nas do dalszego działania i walki o kolejne punkty. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie - po raz kolejny mieliśmy pełną ławkę rezerwowych. Taka postawa cieszy nas wszystkich i mamy nadzieje, że w każdym spotkaniu będziemy mogli na Was liczyć!

Wrzos Krempna 1:10 SPARTA Osobnica

68' Grzyb,       5' Niemiec, 11' Duda, 13' Hajnosz, 22' Hajnosz, 42' Więcek,

57' Lazar,65' M. Kulig,  70' Ignarski, 77' P. Budziak, 87' Lazar

SPARTA: K. Dybaś (46' Juszczyk) - D. Dybaś, P. Kulig, Więcek, Sanicki, P. Budziak, Niemiec, Duda (60' Ignarski), J. Kosiek (70' Dereń), Hajnosz (46' Lazar), Ciemniewski (46' M. Kulig)

WRZOS: Stabniak - Adamski, Bryjak, Dębiec, Grzyb, Matyga (57' Biernacki), Rodak, D. Stoś, Rodak, R. Winiarski, G. Winiarski

Następne spotkanie będzie ostatnim w tym sezonie, które zagramy na własnym boisku, dlatego liczymy na to, że wszyscy sympatycy SPARTY tłumnie zgromadzą się na stadionie!