BEZ NIESPODZIANEK Z ŁĘKAMI

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W przedostatniej kolejce sezonu 2015/2016 zmierzyliśmy się z dziesiątą w tabeli drużyną Łęk Strzyżowskich. Podobnie jak tydzień temu, szybko zdobyliśmy bramkę i z każdą minutą tworzyliśmy kolejne sytuacje, starając się podwyższyć wynik.

SPARTA już w drugiej minucie objęła prowadzenie: bramkarz sparował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wprost pod nogi Budziaka. Piotrek zdecydował się na uderzenie, lecz jego strzał został zablokowany. W pobliżu znalazł się jednak Lazar, który opanował piłkę i wbił ją do bramki. W 14 minucie Niemiec przerzucił piłkę na lewe skrzydło, gdzie znajdował się Budziak. Szybko przedostał się on w pole karne rywali i próbował pokonać bramkarza. Golkiper gości zablokował pierwszy strzał, lecz przy dobitce był bezsilny. Nasi zawodnicy starali się mądrze i składnie budować kolejne sytuacje, rozpoczynając je w linii obrony i rozrzucając piłki do skrzydłowych. Niestety, brakowało skuteczności i często też szczęścia. Pojawiały się także błędy w ustawieniu, czego wynikiem było o kilka spalonych za dużo.

W 53 minucie wynik podwyższył Duda, który po ładnym dośrodkowaniu Niemca nie dał szans golkiperowi gości. Trzy minuty po wejściu na boisko, swojego ósmego gola w sezonie zdobył Wickowski - po dośrodkowaniu Niemca, strzałem głową, zmieścił on piłkę między lewym słupkiem a bramkarzem. Pod koniec spotkania swoją szansę dostał Paweł Kulig, który przesunięty do przodu dostał podanie od Derenia. Paweł będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

SPARTA Osobnica 5 : 0 LKS Łęki Strzyżowskie

2' Lazar, 14' P. Budziak, 53' Duda, 66' Wickowski, 89' P. Kulig

SPARTA: Juszczyk - D. Dybaś (72' Szostak), Lazar, P. Kulig, Paluch, P. Budziak (63' Wickowski), Niemiec, Duda, J. Kosiek (80' Dereń), M. Kulig (49' Hajnosz), Golonka (54' Sanicki)

Po XXI kolejce, sytuacja w tabeli stała się bardzo interesująca - dzięki porażce Łubienka z Nurtem Potok 1:2, pewnym awansu jeszcze przed rozpoczęciem swojego meczu byli zawodnicy Iwełki Iwla, którzy później pewnie pokonali Spartę Draganowa i zasłużenie zakończą rozgrywki na pozycji lidera. Porażka Łubienka podtrzymała szanse na awans Łubna i Draganowej. Hitem ostatniej kolejki będzie z pewnością spotkanie Tajfuna Łubno z Zorzą 03 Łubienko - drużynami, które dzieli punkt różnicy. Mecz ten z pewnością będzie obfitował w wiele emocji i walki do samego końca.

SPARTA Osobnica podejmie w Wojaszówce miejscową Rędziniankę, która w rundzie wiosennej nie spisuje się najlepiej (Wojaszówka zwyciężyła tylko dwukrotnie, trzy razy remisowała a cztery razy z boiska schodziła pokonana). Mecz z Wojaszówką jest dla nas bardzo ważny, ponieważ w przypadku potknięcia Draganowej, możemy mieć szansę na zakończenie rozgrywek na czwartej pozycji. Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do Wojaszówki na ostatnie ligowe spotkanie: