środa, 12 kwiecień 2017 22:35

KALENDARIUM IMPREZ PLENEROWYCH W KARPACKIEJ TROI 2017

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sezon letni w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy, to czas kiedy organizowane są imprezy edukacyjne w plenerze. Tegoroczny kalendarz imprez prezentuje się niezwykle ciekawie.

Rozpocznie się wielką Majówką, podczas której każdy będzie mógł zwiedzić Skansen i wziąć udział w warsztatach archeologii doświadczalnej, które zainaugurują sezon letni.

Z okazji Dnia Dziecka, na terenie legendarnego grodziska Wały Królewskie, odbędzie się gra terenowa. Młodzi Odkrywcy biorący w niej udział będą mieli szansę odszukać swój własny skarb.

W czerwcowym cyklu „Od Troi bo Bałtyk” odbędziemy niezwykłą podróż w czasie, w towarzystwie starożytnych podróżników perskich, kronikarzy bizantyjskich i ruskich, a także bardów skandynawskich.

Natomiast w jedną z najbardziej niezwykłych polskich nocy, noc świętojańską zapraszamy wszystkich na polskie sobótki, podczas których przy śpiewie powrócą stare słowiańskie zwyczaje.

W wakacyjne niedziele wszystkich zainteresowanych doświadczeniami i eksperymentami w dziedzinie archeologii zapraszamy na  rodzinne warsztaty archeologiczne.

W sierpniu odbędzie się VII Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza, który gromadzi najlepszych rzemieślników i rekonstruktorów związanych z epoką brązu oraz wczesnym średniowieczem.

Sezon plenerowych imprez zakończymy udziałem w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Tegoroczna impreza opiewać będzie legendarne czyny słowiańskich bohaterów.

Do zobaczenia w Karpackiej Troi!

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.