poniedziałek, 13 styczeń 2020 21:17

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego narodu. Po 123 latach niewoli państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Na pamiątkę tego wydarzenia - 11 listopada Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości, które tradycyjnie wpisuje się w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy.

Z tej okazji 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy III przedstawili program słowno – muzyczny, którego przewodnim mottem było podkreślenie patriotycznych wartości, takich jak NIEPODLEGŁOŚĆ i OJCZYZNA zarówno w kontekście historycznym, jak i współczesnym. Uczniowie z powagą zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, a podniosły charakter tego listopadowego święta podkreślili tańcem z flagami „Barwy mojej Ojczyzny”.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta była dla wszystkich zgromadzonych nie tylko dobrą lekcją historii i patriotyzmu, ale i okazją do refleksji i zadumy nad naszym codziennym życiem w wolnym kraju.

„Ach, jakże mi nie mówić o tych dniach radości,
o tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze
szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności. (…)”

Antoni Słonimski, „Niepodległość”

M. Solska, J. Giądła – Lisowska

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 styczeń 2020 21:32

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.