czwartek, 09 styczeń 2020 21:35

AKCJA OPATRUNEK NA RATUNEK ZAKOŃCZONA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy, we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przez miesiąc październik 2019 roku prowadziło akcję charytatywną pod nazwą „Opatrunek na ratunek”.

Wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, szczególnie potrzebującego pomocy, chorego mogli włączyć się w tą akcję. Tych, którzy przystąpili do tej szlachetnej akcji było wielu.

Szczególne słowa uznania należą się uczniom klas młodszych, którzy zebrali najwięcej środków opatrunkowych. A były to: bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, strzykawki, igły itp.

Dziękujemy im za ten wielki dar serca. Środki opatrunkowe zostały spakowane przez członków Szkolnego Koła Caritas pod okiem opiekunki koła p. G. Iskrzyckiej i odesłane do siedziby Fundacji w Poznaniu. Stamtąd zaś zostaną rozdysponowane do najbardziej potrzebujących w Afryce.

Myślimy, że udział w tej akcji uwrażliwi młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka i zapali do kolejnych działań, które na pewno będą jeszcze organizowane. Pamiętajmy, że warto pomagać.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 styczeń 2020 21:40

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.