poniedziałek, 25 listopad 2019 21:44

SZKOLNY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY W SP1

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, w dniu 20 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Pierwszej Pomocy.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród uczniów. Szczególną rolę odgrywa tu szkolenie młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

W tym roku nasze działania połączyliśmy z próbną ewakuacją szkoły prowadzoną przy współudziale Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy.

Młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli sprawdzić jak sprawnie i bez paniki reagować na zagrożenia na terenie szkoły. Po zlikwidowaniu zagrożeń przez strażaków wszyscy udali się na salę gimnastyczną na szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomagali w tym zaproszeni goście: uczniowie z Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, wolontariusze z Grupy Ratowniczo - Poszukiwawczej Legion Gerarda z Krosna i strażacy z OSP w Osobnicy.

Wspólnie z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa przeszkolili uczniów, a na fantomach przećwiczyli praktyczne sposoby udzielania pierwszej pomocy. W tym czasie policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Jaśle przeprowadzili pogadanki dla starszych uczniów o szkodliwości i niebezpieczeństwach związanych z używaniem papierosów, e-papierosów i dopalaczy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić to tak ważne przedsięwzięcie.

Marek Godlewski

SP1 Osobnica

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 listopad 2019 21:47

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.