Od kilku lat istnieje możliwość przekazania 1% tego podatku na wybraną organizację pozarządową, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Chcielibyśmy stworzyć listę takich organizacji, które działają na terenie Osobnicy i okolic.

środa, 11 listopad 2020 16:39

CMENTARZE Z OKRESU I WOJNY ŚWIATOWEJ

Napisał

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Tego dnia w 1918 r. Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. To wielkie wydarzenie jest efektem walk i prac wielu Polaków.

środa, 02 wrzesień 2020 11:43

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Napisał

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.

wtorek, 03 marzec 2020 21:58

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE ?

Napisał

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

środa, 12 luty 2020 12:03

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Napisał

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się pod hasłem Działajmy razem!. Jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Zostało ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet.

czwartek, 30 styczeń 2020 12:09

PIEC W DOMU NIE JEST SPALARNIĄ ODPADÓW

Napisał

Piec w domu nie jest spalarnią odpadów! Spalanie różnego rodzaju odpadów jest powodem powstawania wielu zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia ludzi i środowiska. Zgodnie z przepisami prawa spalanie odpadów w piecach do ogrzewania domów jest wykroczeniem zagrożonym mandatem lub karą grzywny.

niedziela, 05 styczeń 2020 20:39

SPOŁECZNA KAMPANIA DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Napisał

Utrata dowodu osobistego może stanowić początek kłopotów, których konsekwencje mogą być co najmniej nieprzyjemne. Jeżeli przestępca zostanie posiadaczem czyjegoś dowodu osobistego to znaczący problem dla osoby, która taki dokument straciła.

Strona 1 z 10